Sphinx undated¶

Tags¶
Artistic Nudity Figural variant full
Parameters¶
| Parameter | Value |
|---|---|
| Image Count | 5 |
| Material Count | 1 |
| Object Count | 1 |
| Triangle Count | 150504 |
| Triangle Count Applied | 150504 |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Depth | 1.7065269947052002 m |
| Height | 1.4495439529418945 m |
| Original Height | 200 m |
| Width | 0.7457072138786316 m |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Country Of Origin | Austria |
| Location Of Origin | 1 locations |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Dated To | 0 |
| Artwork Content Description | kneeling sphinx-like female nude statue braided hair pharaonic headdress exposed breasts pedestal white stone |
| Artwork Style | Neoclassicism |
| Artwork Title | Sphinx |
| Bpy.Data.Version | 4.2.67 |
| Copyright | © 2018- polygoniq xyz s.r.o. |
| License | Royalty Free |
| Mapr Asset Id | 56a45596-936f-4675-b633-99632bbb17dc |
| Polygoniq Addon | aesthetiq |
| Source Link | https://sketchfab.com/3d-models/sphinx-87fbe7f18d314ef49ef0424f507c4ab5 |
| Introduced In | [1, 0, 0] |