Portrait of Corneille van Cleve 1780¶

Tags¶
Portrait variant full variant lite
Parameters¶
| Parameter | Value |
|---|---|
| Image Count | 4 |
| Material Count | 1 |
| Object Count | 1 |
| Triangle Count | 400004 |
| Triangle Count Applied | 200002 |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Depth | 0.3312012255191803 m |
| Height | 0.7199352383613586 m |
| Original Depth | 36.0 m |
| Original Height | 72.0 m |
| Original Width | 54.0 m |
| Width | 0.49222081899642944 m |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Country Of Origin | France |
| Location Of Origin | 1 locations |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Dated To | 1780 |
| Artwork Content Description | white marble bust male long curly hair ornate drapery pedestal 18th-century portrait |
| Artwork Medium | Marble |
| Artwork Style | Rococo |
| Artwork Title | Portrait of Corneille van Cleve |
| Bpy.Data.Version | 4.2.67 |
| Copyright | © 2018- polygoniq xyz s.r.o. |
| License | Royalty Free |
| Mapr Asset Id | dec9121a-5a7e-492a-9133-64ab9aed59fa |
| Polygoniq Addon | aesthetiq |
| Source Link | https://open.smk.dk/en/artwork/image/KAS2005 |
| Introduced In | [1, 0, 0] |