Singing statue 1874¶

Tags¶
Parameters¶
| Parameter | Value |
|---|---|
| Image Count | 5 |
| Material Count | 1 |
| Object Count | 1 |
| Triangle Count | 120588 |
| Triangle Count Applied | 120588 |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Depth | 0.6156221628189087 m |
| Height | 2.0585219860076904 m |
| Original Height | 200 m |
| Width | 1.0171080827713013 m |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Country Of Origin | Austria |
| Location Of Origin | 1 locations |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Dated To | 1874 |
| Artwork Content Description | standing female marble sculpture draped garments classical contrapposto pedestal idealized |
| Artwork Style | Neoclassicism |
| Artwork Title | Singing Statue |
| Bpy.Data.Version | 4.2.67 |
| Copyright | © 2018- polygoniq xyz s.r.o. |
| License | Royalty Free |
| Mapr Asset Id | 0c2daf0e-279e-4c99-b82c-2578c8f0cf89 |
| Polygoniq Addon | aesthetiq |
| Source Link | https://sketchfab.com/3d-models/attikafigur-alt-e428ca260d614a04b295c50b0d43fee3 |
| Introduced In | [1, 0, 0] |