Hygieia 1900¶

Tags¶
Figural Religious variant full variant lite variant starter
Parameters¶
| Parameter | Value |
|---|---|
| Image Count | 5 |
| Material Count | 1 |
| Object Count | 1 |
| Triangle Count | 91216 |
| Triangle Count Applied | 91216 |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Depth | 0.7285600900650024 m |
| Height | 2.755877733230591 m |
| Original Height | 70.0 m |
| Original Width | 22.0 m |
| Width | 0.8928358554840088 m |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Dated To | 1900 |
| Artwork Content Description | classical bronze female statue draped robes bowl Hygieia goddess standing pedestal |
| Artwork Medium | Plaster |
| Artwork Style | Neoclassicism |
| Artwork Title | Hygieia |
| Bpy.Data.Version | 4.2.67 |
| Copyright | © 2018- polygoniq xyz s.r.o. |
| License | Royalty Free |
| Mapr Asset Id | a13c446f-584d-4eff-be05-aab34a77f9e9 |
| Polygoniq Addon | aesthetiq |
| Source Link | https://muzea.malopolska.pl/en/objects-list/1763 |
| Introduced In | [1, 0, 0] |