Bored Faunus undated¶

Tags¶
Artistic Nudity Figural variant full
Parameters¶
| Parameter | Value |
|---|---|
| Image Count | 5 |
| Material Count | 1 |
| Object Count | 1 |
| Triangle Count | 156179 |
| Triangle Count Applied | 156179 |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Depth | 1.0467720031738281 m |
| Height | 1.6265416145324707 m |
| Original Height | 200 m |
| Width | 0.9594710469245911 m |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Dated To | 0 |
| Artwork Content Description | stone sculpture squatting nude male faun bored expression hooved feet small base |
| Artwork Style | Modernism |
| Artwork Title | Bored Faunus |
| Bpy.Data.Version | 4.2.67 |
| Copyright | © 2018- polygoniq xyz s.r.o. |
| License | Royalty Free |
| Mapr Asset Id | 0a043f84-18e1-45da-8596-af3c9afe2443 |
| Polygoniq Addon | aesthetiq |
| Source Link | https://sketchfab.com/3d-models/faunus-51fd9ff423e0468cbe75469dc126b7ed |
| Introduced In | [1, 0, 0] |