Bust of Jan Matejko 1894¶

Tags¶
Parameters¶
| Parameter | Value |
|---|---|
| Image Count | 6 |
| Material Count | 1 |
| Object Count | 1 |
| Triangle Count | 70846 |
| Triangle Count Applied | 70846 |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Depth | 0.30058056116104126 m |
| Height | 0.7215109467506409 m |
| Original Depth | 97.0 m |
| Original Height | 72.0 m |
| Original Width | 54.0 m |
| Width | 0.3280917704105377 m |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Country Of Origin | Poland |
| Location Of Origin | 1 locations |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Dated To | 1894 |
| Artwork Content Description | bronze bust bearded male portrait pedestal realistic 19th-century commemorative |
| Artwork Medium | Plaster |
| Artwork Style | Neoclassicism |
| Artwork Title | Bust of Jan Matejko |
| Attributed To | Tombinski |
| Bpy.Data.Version | 4.2.67 |
| Copyright | © 2018- polygoniq xyz s.r.o. |
| License | Royalty Free |
| Mapr Asset Id | cbe5c798-31df-4d2e-8b82-ffb24cd18d84 |
| Polygoniq Addon | aesthetiq |
| Source Link | https://muzea.malopolska.pl/en/objects-list/2260 |
| Introduced In | [1, 0, 0] |