Sallustius 1896¶

Tags¶
Parameters¶
| Parameter | Value |
|---|---|
| Image Count | 5 |
| Material Count | 1 |
| Object Count | 1 |
| Triangle Count | 146512 |
| Triangle Count Applied | 146512 |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Depth | 1.1350674629211426 m |
| Height | 1.3735594749450684 m |
| Original Height | 200 m |
| Width | 0.7688595056533813 m |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Country Of Origin | Austria |
| Location Of Origin | 1 locations |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Dated To | 1896 |
| Artwork Content Description | marble seated male figure toga Roman historian portrait chair pedestal drapery |
| Artwork Style | Neoclassicism |
| Artwork Title | Sallustius (Gaius Sallustius Crispus) |
| Attributed To | Wilhelm Seib |
| Bpy.Data.Version | 4.2.67 |
| Copyright | © 2018- polygoniq xyz s.r.o. |
| License | Royalty Free |
| Mapr Asset Id | 930670d8-7381-43e7-ab0b-185952d011b6 |
| Polygoniq Addon | aesthetiq |
| Source Link | https://sketchfab.com/3d-models/sallustius-5ee83b53ef574995ab0c4a4fcba8bf98 |
| Introduced In | [1, 0, 0] |