Pinzgauer with Herdsman 1883¶

Tags¶
Animal Artistic Nudity Figural variant full
Parameters¶
| Parameter | Value |
|---|---|
| Image Count | 5 |
| Material Count | 1 |
| Object Count | 1 |
| Triangle Count | 151450 |
| Triangle Count Applied | 151450 |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Depth | 1.5127248764038086 m |
| Height | 2.000375270843506 m |
| Original Height | 200 m |
| Width | 2.5924224853515625 m |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Country Of Origin | Austria |
| Location Of Origin | 1 locations |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Dated To | 1883 |
| Artwork Content Description | marble herdsman pulling Pinzgauer ox muscular male drapery pedestal relief medallion crest |
| Artwork Style | Neoclassicism |
| Artwork Title | Pinzgauer with Herdsman |
| Attributed To | Schmidgruber |
| Bpy.Data.Version | 4.2.67 |
| Copyright | © 2018- polygoniq xyz s.r.o. |
| License | Royalty Free |
| Mapr Asset Id | 059743a0-5398-4d11-9819-f58b2bb91b72 |
| Polygoniq Addon | aesthetiq |
| Source Link | https://sketchfab.com/3d-models/pinzgauer-stier-b6053e511ceb40cc9096aa63f9eebe56 |
| Introduced In | [1, 0, 0] |