Bench 1908¶

Tags¶
Parameters¶
| Parameter | Value |
|---|---|
| Image Count | 5 |
| Material Count | 1 |
| Object Count | 1 |
| Triangle Count | 105046 |
| Triangle Count Applied | 105046 |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Depth | 0.44607147574424744 m |
| Height | 0.5154685378074646 m |
| Original Depth | 44.0 m |
| Original Height | 51.0 m |
| Original Width | 50.0 m |
| Width | 0.4952351748943329 m |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Country Of Origin | Poland |
| Location Of Origin | 1 locations |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Dated To | 1908 |
| Artwork Content Description | three seated female figures bench linked arms draped garments sculptural group bronze base |
| Artwork Medium | Plaster |
| Artwork Style | Modernism |
| Artwork Title | Bench |
| Attributed To | Puget |
| Bpy.Data.Version | 4.2.67 |
| Copyright | © 2018- polygoniq xyz s.r.o. |
| License | Royalty Free |
| Mapr Asset Id | 5818e3fd-5ab0-412b-a16b-71c44f6a7fe1 |
| Polygoniq Addon | aesthetiq |
| Source Link | https://muzea.malopolska.pl/en/objects-list/2443 |
| Introduced In | [1, 0, 0] |