Scherzo group 1915¶

Tags¶
Animal Artistic Nudity Figural variant full variant lite
Parameters¶
| Parameter | Value |
|---|---|
| Image Count | 6 |
| Material Count | 2 |
| Object Count | 1 |
| Triangle Count | 251385 |
| Triangle Count Applied | 251385 |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Depth | 2.107544422149658 m |
| Height | 4.486440181732178 m |
| Original Height | 200 m |
| Width | 2.6965413093566895 m |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Country Of Origin | Austria |
| Location Of Origin | 1 locations |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Dated To | 1915 |
| Artwork Content Description | bronze sculpture male nude standing dogs pedestal kneeling human figures circular base |
| Artwork Style | Neoclassicism |
| Artwork Title | Scherzo Group |
| Attributed To | Josef Müllner |
| Bpy.Data.Version | 4.2.67 |
| Copyright | © 2018- polygoniq xyz s.r.o. |
| License | Royalty Free |
| Mapr Asset Id | bf01bf9d-301c-4ca3-b9b5-3d95afec9c5d |
| Polygoniq Addon | aesthetiq |
| Source Link | https://sketchfab.com/3d-models/scherzogruppe-07a295ff9d814618ba3434fe53374b5b |
| Introduced In | [1, 0, 0] |