Figure of a Dancer 1900¶

Tags¶
Parameters¶
| Parameter | Value |
|---|---|
| Image Count | 5 |
| Material Count | 1 |
| Object Count | 1 |
| Triangle Count | 150000 |
| Triangle Count Applied | 49500 |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Depth | 0.177559033036232 m |
| Height | 0.43463200330734253 m |
| Original Depth | 22.0 m |
| Original Height | 47.0 m |
| Original Width | 24.0 m |
| Width | 0.2318871021270752 m |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Country Of Origin | France |
| Location Of Origin | 1 locations |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Dated To | 1900 |
| Artwork Content Description | white marble sculpture female dancer draped garments flowing pose raised arm |
| Artwork Medium | Ceramic |
| Artwork Style | Neoclassicism |
| Artwork Title | Figure of a Dancer |
| Attributed To | Leonard |
| Bpy.Data.Version | 4.2.67 |
| Copyright | © 2018- polygoniq xyz s.r.o. |
| License | Royalty Free |
| Mapr Asset Id | 3d04160e-19a1-4738-aa07-fd870f27bbb4 |
| Polygoniq Addon | aesthetiq |
| Source Link | https://sketchfab.com/3d-models/figure-of-a-dancer-63212acff8474095ba2626d9366df852 |
| Introduced In | [1, 0, 0] |