Magna Mater 1925¶

Tags¶
Artistic Nudity Figural Religious variant full
Parameters¶
| Parameter | Value |
|---|---|
| Image Count | 5 |
| Material Count | 1 |
| Object Count | 1 |
| Triangle Count | 151236 |
| Triangle Count Applied | 151236 |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Depth | 0.8229912519454956 m |
| Height | 2.0720911026000977 m |
| Original Height | 200 m |
| Width | 1.1293177604675293 m |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Country Of Origin | Austria |
| Location Of Origin | 1 locations |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Dated To | 1925 |
| Artwork Content Description | maternal female figure, three children, drapery, marble sculpture, pedestal, 1925 |
| Artwork Style | Modernism |
| Artwork Title | Magna Mater |
| Attributed To | Anton Hanak |
| Bpy.Data.Version | 4.2.67 |
| Copyright | © 2018- polygoniq xyz s.r.o. |
| License | Royalty Free |
| Mapr Asset Id | f93cbebd-b9eb-4efc-aa45-d25594fa7b7f |
| Polygoniq Addon | aesthetiq |
| Source Link | https://sketchfab.com/3d-models/magna-mater-brunnen-f6fa0a62a03149319e4fee21cb6dd5af |
| Introduced In | [1, 0, 0] |