In the Theatre Box 1900¶

Tags¶
Parameters¶
| Parameter | Value |
|---|---|
| Image Count | 6 |
| Material Count | 1 |
| Object Count | 1 |
| Triangle Count | 50280 |
| Triangle Count Applied | 50280 |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Depth | 0.4619274139404297 m |
| Height | 0.4111732542514801 m |
| Original Height | 46.0 m |
| Original Width | 46.0 m |
| Width | 0.4041328430175781 m |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Country Of Origin | Ukraine |
| Location Of Origin | 1 locations |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Dated To | 1900 |
| Artwork Content Description | female bust seated theatre box draped gown fan ledge serene expression marble sculpture |
| Artwork Medium | Plaster |
| Artwork Style | Neoclassicism |
| Artwork Title | In the Theatre Box |
| Attributed To | Drexler |
| Bpy.Data.Version | 4.2.67 |
| Copyright | © 2018- polygoniq xyz s.r.o. |
| License | Royalty Free |
| Mapr Asset Id | f51d8b52-540d-4e3e-b5d2-94fc07951b7a |
| Polygoniq Addon | aesthetiq |
| Source Link | https://muzea.malopolska.pl/pl/lista-obiektow/490 |
| Introduced In | [1, 0, 0] |