Saint Louis 1300¶

Tags¶
Figural Religious variant full
Parameters¶
| Parameter | Value |
|---|---|
| Image Count | 5 |
| Material Count | 1 |
| Object Count | 1 |
| Triangle Count | 109393 |
| Triangle Count Applied | 109393 |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Depth | 0.519088089466095 m |
| Height | 2.022815227508545 m |
| Original Height | 200 m |
| Width | 0.8065496683120728 m |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Dated To | 1300 |
| Artwork Content Description | stone statue medieval crowned king Saint Louis full-length draped cloak armor holding banner |
| Artwork Style | Gothic |
| Artwork Title | Saint Louis (King Louis IX of France) |
| Bpy.Data.Version | 4.2.67 |
| Copyright | © 2018- polygoniq xyz s.r.o. |
| License | Royalty Free |
| Mapr Asset Id | 17c9bed4-f707-47a4-83ff-cd93f19f27a9 |
| Polygoniq Addon | aesthetiq |
| Source Link | https://sketchfab.com/3d-models/hl-ludwig-28e0d713def04474916b0f4114acc5ed |
| Introduced In | [1, 0, 0] |