Dommedag 1240¶

Tags¶
Figural Religious variant full
Parameters¶
| Parameter | Value |
|---|---|
| Image Count | 6 |
| Material Count | 1 |
| Object Count | 1 |
| Triangle Count | 399921 |
| Triangle Count Applied | 399921 |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Depth | 0.3797263503074646 m |
| Height | 1.5700000524520874 m |
| Original Depth | 10.0 m |
| Original Height | 157.0 m |
| Original Width | 301.0 m |
| Width | 2.9608232975006104 m |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Country Of Origin | France |
| Location Of Origin | 1 locations |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Dated To | 1240 |
| Artwork Content Description | semicircular stone relief Christ enthroned angels saints judged souls kneeling |
| Artwork Medium | Stone |
| Artwork Style | Gothic |
| Artwork Title | Dommedag (The Last Judgment) |
| Bpy.Data.Version | 4.2.67 |
| Copyright | © 2018- polygoniq xyz s.r.o. |
| License | Royalty Free |
| Mapr Asset Id | 0265c0fb-c4dc-43f7-bd1c-eb75d2a0f51d |
| Polygoniq Addon | aesthetiq |
| Source Link | https://open.smk.dk/en/artwork/image/KAS1964 |
| Introduced In | [1, 0, 0] |