Bust of Prophet Statue 1425¶

Tags¶
Portrait Religious variant full
Parameters¶
| Parameter | Value |
|---|---|
| Image Count | 4 |
| Material Count | 1 |
| Object Count | 1 |
| Triangle Count | 399812 |
| Triangle Count Applied | 199906 |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Depth | 0.33496999740600586 m |
| Height | 0.539294958114624 m |
| Original Depth | 30.0 m |
| Original Height | 54.0 m |
| Original Width | 48.0 m |
| Width | 0.4980090856552124 m |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Country Of Origin | Italy |
| Location Of Origin | 1 locations |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Dated To | 1425 |
| Artwork Content Description | marble bust male prophet draped robes expressive elongated face classical Renaissance sculpture |
| Artwork Medium | Marble |
| Artwork Style | Renaissance |
| Artwork Title | Bust of Prophet Statue |
| Bpy.Data.Version | 4.2.67 |
| Copyright | © 2018- polygoniq xyz s.r.o. |
| License | Royalty Free |
| Mapr Asset Id | 998a9c05-6675-4121-bdd1-7c79623b0aee |
| Polygoniq Addon | aesthetiq |
| Source Link | https://open.smk.dk/en/artwork/image/KAS440 |
| Introduced In | [1, 0, 0] |