Pug 1750¶

Tags¶
Parameters¶
| Parameter | Value |
|---|---|
| Image Count | 5 |
| Material Count | 1 |
| Object Count | 1 |
| Triangle Count | 26502 |
| Triangle Count Applied | 26502 |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Depth | 0.24049395322799683 m |
| Height | 0.2714911103248596 m |
| Original Height | 25.0 m |
| Width | 0.12953582406044006 m |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Country Of Origin | China |
| Location Of Origin | 3 locations |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Dated To | 1750 |
| Artwork Content Description | seated dog figurine porcelain white glaze collar bell 18th-century Rococo |
| Artwork Medium | Ceramic |
| Artwork Style | Rococo |
| Artwork Title | Pug |
| Bpy.Data.Version | 4.2.67 |
| Copyright | © 2018- polygoniq xyz s.r.o. |
| License | Royalty Free |
| Mapr Asset Id | 1386226b-6b3c-4d53-bcb2-fafe0f00cafc |
| Polygoniq Addon | aesthetiq |
| Source Link | https://sketchfab.com/3d-models/pug-one-of-a-pair-0d73ddbb6fa44515b7e64e5e899ee370 |
| Introduced In | [1, 0, 0] |