Male Figure 1500¶

Tags¶
Artistic Nudity Damaged Figural variant full variant lite
Parameters¶
| Parameter | Value |
|---|---|
| Image Count | 5 |
| Material Count | 1 |
| Object Count | 1 |
| Triangle Count | 9182 |
| Triangle Count Applied | 9182 |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Depth | 0.4110162854194641 m |
| Height | 0.8405123353004456 m |
| Original Depth | 31.0 m |
| Original Height | 84.0 m |
| Original Width | 51.0 m |
| Width | 0.5807979106903076 m |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Dated To | 1500 |
| Artwork Content Description | marble male torso classical sculpture headless armless anatomical musculature |
| Artwork Medium | Marble |
| Artwork Style | Renaissance |
| Artwork Title | Male Figure |
| Bpy.Data.Version | 4.2.67 |
| Copyright | © 2018- polygoniq xyz s.r.o. |
| License | Royalty Free |
| Mapr Asset Id | 7beefb25-5355-4f24-b96d-9ee22744da27 |
| Polygoniq Addon | aesthetiq |
| Source Link | https://sketchfab.com/3d-models/statue-of-male-figure-c6b163d1b94d4e5595ee930de8de75fa |
| Introduced In | [1, 0, 0] |