John of Nepomuk 1700¶

Tags¶
Figural Religious variant full variant lite
Parameters¶
| Parameter | Value |
|---|---|
| Image Count | 5 |
| Material Count | 1 |
| Object Count | 1 |
| Triangle Count | 163806 |
| Triangle Count Applied | 163806 |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Depth | 0.49272340536117554 m |
| Height | 2.0010337829589844 m |
| Original Height | 200 m |
| Width | 1.0570194721221924 m |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Country Of Origin | Austria |
| Location Of Origin | 1 locations |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Dated To | 1700 |
| Artwork Content Description | stone statue Saint John Nepomuk priest holding cross halo pedestal putti cherubs Baroque |
| Artwork Style | Baroque |
| Artwork Title | Saint John of Nepomuk |
| Bpy.Data.Version | 4.2.67 |
| Copyright | © 2018- polygoniq xyz s.r.o. |
| License | Royalty Free |
| Mapr Asset Id | baba4775-4762-4f0b-a661-5fd5a63021fa |
| Polygoniq Addon | aesthetiq |
| Source Link | https://sketchfab.com/3d-models/hl-nepomuk-6dc31be7710c45d9a9075f4cf89d3efe |
| Introduced In | [1, 0, 0] |