Copy of Dioscuri 1799¶

Tags¶
Artistic Nudity Figural variant full
Parameters¶
| Parameter | Value |
|---|---|
| Image Count | 6 |
| Material Count | 1 |
| Object Count | 1 |
| Triangle Count | 400042 |
| Triangle Count Applied | 400042 |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Depth | 0.43399912118911743 m |
| Height | 1.1899998188018799 m |
| Original Depth | 45.5 m |
| Original Height | 119.0 m |
| Original Width | 75.0 m |
| Width | 0.7525992393493652 m |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Country Of Origin | Rome |
| Location Of Origin | 6 locations |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Dated To | 1799 |
| Artwork Content Description | white marble male nude classical draped cloth contrapposto muscular heroic copy Dioscuri |
| Artwork Medium | Marble |
| Artwork Style | Neoclassicism |
| Artwork Title | Copy of the Dioscuri |
| Bpy.Data.Version | 4.2.67 |
| Copyright | © 2018- polygoniq xyz s.r.o. |
| License | Royalty Free |
| Mapr Asset Id | 551b17f5-4cd0-48d7-810f-300381118b01 |
| Polygoniq Addon | aesthetiq |
| Source Link | https://open.smk.dk/en/artwork/image/DEP459 |
| Introduced In | [1, 0, 0] |