Cloister Mother Mary 1600¶

Tags¶
Figural Religious variant full
Parameters¶
| Parameter | Value |
|---|---|
| Image Count | 5 |
| Material Count | 1 |
| Object Count | 1 |
| Triangle Count | 86902 |
| Triangle Count Applied | 86902 |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Depth | 0.23654761910438538 m |
| Height | 0.7086140513420105 m |
| Original Height | 71.0 m |
| Width | 0.2980526387691498 m |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Country Of Origin | Iceland |
| Location Of Origin | 1 locations |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Dated To | 1600 |
| Artwork Content Description | wooden crowned Madonna Child seated draped robes medieval stylized devotional sculpture |
| Artwork Medium | Wood |
| Artwork Style | Gothic |
| Artwork Title | Cloister Mother Mary |
| Bpy.Data.Version | 4.2.67 |
| Copyright | © 2018- polygoniq xyz s.r.o. |
| License | Royalty Free |
| Mapr Asset Id | 2b930d1f-78be-43e4-8769-1841603fe4c0 |
| Polygoniq Addon | aesthetiq |
| Source Link | https://sketchfab.com/3d-models/statue-of-the-cloister-mother-mary-ff801815f0b2497ab0ca475a2ba273cc |
| Introduced In | [1, 0, 0] |