Christ Risen 1750¶

Tags¶
Artistic Nudity Figural Religious variant full
Parameters¶
| Parameter | Value |
|---|---|
| Image Count | 7 |
| Material Count | 1 |
| Object Count | 1 |
| Triangle Count | 94220 |
| Triangle Count Applied | 94220 |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Depth | 0.3905269503593445 m |
| Height | 1.3900725841522217 m |
| Original Depth | 27.0 m |
| Original Height | 139.0 m |
| Original Width | 58.0 m |
| Width | 0.5348610877990723 m |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Dated To | 1750 |
| Artwork Content Description | Christ risen sculpture full-figure male flowing drapery skull base gilded dynamic pose |
| Artwork Medium | Wood |
| Artwork Style | Rococo |
| Artwork Title | Christ Risen |
| Bpy.Data.Version | 4.2.67 |
| Copyright | © 2018- polygoniq xyz s.r.o. |
| License | Royalty Free |
| Mapr Asset Id | 85b8cab1-4504-4e13-97f9-42af48ccb18e |
| Polygoniq Addon | aesthetiq |
| Source Link | https://muzea.malopolska.pl/en/objects-list/2329 |
| Introduced In | [1, 0, 0] |