Apollo and Daphne 1720¶

Tags¶
Artistic Nudity Figural variant full
Parameters¶
| Parameter | Value |
|---|---|
| Image Count | 5 |
| Material Count | 1 |
| Object Count | 1 |
| Triangle Count | 176470 |
| Triangle Count Applied | 176470 |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Depth | 0.7110878229141235 m |
| Height | 2.0112414360046387 m |
| Original Height | 200 m |
| Width | 1.1201112270355225 m |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Dated To | 1720 |
| Artwork Content Description | marble sculpture Apollo Daphne myth two nude figures flowing drapery laurel lyre pedestal |
| Artwork Style | Baroque |
| Artwork Title | Apollo and Daphne |
| Attributed To | Giovanni Stanetti |
| Bpy.Data.Version | 4.2.67 |
| Copyright | © 2018- polygoniq xyz s.r.o. |
| License | Royalty Free |
| Mapr Asset Id | 0d1e0e6b-9f4d-4b8b-9d43-41b4c98a4c81 |
| Polygoniq Addon | aesthetiq |
| Source Link | https://sketchfab.com/3d-models/apollo-und-daphne-2d77409f93c249cca9c52a8c54e9607a |
| Introduced In | [1, 0, 0] |