Saint Aloysius Gonzaga 1750¶

Tags¶
Figural Religious variant full
Parameters¶
| Parameter | Value |
|---|---|
| Image Count | 5 |
| Material Count | 1 |
| Object Count | 1 |
| Triangle Count | 151462 |
| Triangle Count Applied | 151462 |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Depth | 0.7774659991264343 m |
| Height | 2.454076051712036 m |
| Original Height | 200 m |
| Width | 0.9902400970458984 m |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Country Of Origin | Austria |
| Location Of Origin | 1 locations |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Dated To | 1750 |
| Artwork Content Description | full-length marble statue male saint, draped robes, book, lilies, plinth, 18th-century |
| Artwork Style | Rococo |
| Artwork Title | Saint Aloysius Gonzaga |
| Attributed To | Seegen |
| Bpy.Data.Version | 4.2.67 |
| Copyright | © 2018- polygoniq xyz s.r.o. |
| License | Royalty Free |
| Mapr Asset Id | 5d39c791-5837-4151-b6f8-907dab7cca9e |
| Polygoniq Addon | aesthetiq |
| Source Link | https://sketchfab.com/3d-models/hl-aloisius-von-gonzaga-373773086444433ca421465f84135ac9 |
| Introduced In | [1, 0, 0] |