King Solomon 1775¶

Tags¶
Figural Religious variant full variant lite
Parameters¶
| Parameter | Value |
|---|---|
| Image Count | 7 |
| Material Count | 1 |
| Object Count | 1 |
| Triangle Count | 155992 |
| Triangle Count Applied | 155992 |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Depth | 0.5174071788787842 m |
| Height | 1.6204859018325806 m |
| Original Height | 162.0 m |
| Width | 0.8124276399612427 m |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Country Of Origin | Poland |
| Location Of Origin | 1 locations |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Dated To | 1775 |
| Artwork Content Description | standing crowned King Solomon sculpture, draped robes, open hands, upward gaze, gilded wood |
| Artwork Medium | Wood |
| Artwork Style | Baroque |
| Artwork Title | King Solomon |
| Attributed To | Workshop of Kraków |
| Bpy.Data.Version | 4.2.67 |
| Copyright | © 2018- polygoniq xyz s.r.o. |
| License | Royalty Free |
| Mapr Asset Id | 06188670-23fe-4202-aa35-62163c240d8e |
| Polygoniq Addon | aesthetiq |
| Source Link | https://muzea.malopolska.pl/en/objects-list/2332 |
| Introduced In | [1, 0, 0] |