Faun with cymbals 1783¶

Tags¶
Animal Artistic Nudity Figural variant full variant lite
Parameters¶
| Parameter | Value |
|---|---|
| Image Count | 6 |
| Material Count | 1 |
| Object Count | 1 |
| Triangle Count | 130249 |
| Triangle Count Applied | 130249 |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Depth | 0.13035829365253448 m |
| Height | 0.23448921740055084 m |
| Original Depth | 10.2 m |
| Original Height | 23.4 m |
| Original Width | 10.2 m |
| Width | 0.12556889653205872 m |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Country Of Origin | Germany |
| Location Of Origin | 1 locations |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Dated To | 1783 |
| Artwork Content Description | marble faun sculpture male nude cymbals drapery curly hair pedestal neoclassical 1783 |
| Artwork Medium | Ceramic |
| Artwork Style | Neoclassicism |
| Artwork Title | Faun with Cymbals |
| Attributed To | Juchtzer |
| Bpy.Data.Version | 4.2.67 |
| Copyright | © 2018- polygoniq xyz s.r.o. |
| License | Royalty Free |
| Mapr Asset Id | ee7fabf3-410e-46ea-9919-89702e7a93ee |
| Polygoniq Addon | aesthetiq |
| Source Link | https://muzea.malopolska.pl/en/objects-list/2807 |
| Introduced In | [1, 0, 0] |