Moses 1514¶

Tags¶
Figural Religious variant full
Parameters¶
| Parameter | Value |
|---|---|
| Image Count | 4 |
| Material Count | 1 |
| Object Count | 1 |
| Triangle Count | 400053 |
| Triangle Count Applied | 200025 |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Depth | 0.9566649198532104 m |
| Height | 1.2449958324432373 m |
| Original Depth | 107.0 m |
| Original Height | 249.0 m |
| Original Width | 110.0 m |
| Width | 0.9557461142539978 m |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Country Of Origin | Italy |
| Location Of Origin | 1 locations |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Dated To | 1514 |
| Artwork Content Description | marble sculpture seated Moses long flowing beard muscular torso drapery tablets horned head |
| Artwork Medium | Marble |
| Artwork Style | Renaissance |
| Artwork Title | Moses (Mosè) |
| Attributed To | Michelangelo di Lodovico Buonarroti Simoni |
| Bpy.Data.Version | 4.2.67 |
| Copyright | © 2018- polygoniq xyz s.r.o. |
| License | Royalty Free |
| Mapr Asset Id | 0215f5e8-6343-4358-9cb8-33f9900307ba |
| Polygoniq Addon | aesthetiq |
| Source Link | https://open.smk.dk/en/artwork/image/KAS243 |
| Introduced In | [1, 0, 0] |