Crouching Boy 1530¶

Tags¶
Artistic Nudity Figural variant full variant lite
Parameters¶
| Parameter | Value |
|---|---|
| Image Count | 4 |
| Material Count | 1 |
| Object Count | 1 |
| Triangle Count | 400010 |
| Triangle Count Applied | 200004 |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Depth | 0.4706321358680725 m |
| Height | 0.6098863482475281 m |
| Original Depth | 45.5 m |
| Original Height | 61.0 m |
| Original Width | 43.5 m |
| Width | 0.44087034463882446 m |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Country Of Origin | Italy |
| Location Of Origin | 1 locations |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Dated To | 1530 |
| Artwork Content Description | marble sculpture crouching nude adolescent boy compact pose detailed anatomy Renaissance |
| Artwork Medium | Marble |
| Artwork Style | Renaissance |
| Artwork Title | Crouching Boy (Adolescente accovacciato) |
| Attributed To | Michelangelo di Lodovico Buonarroti Simoni |
| Bpy.Data.Version | 4.2.67 |
| Copyright | © 2018- polygoniq xyz s.r.o. |
| License | Royalty Free |
| Mapr Asset Id | fdafc521-97f5-40b8-ba40-31efbd6234e3 |
| Polygoniq Addon | aesthetiq |
| Source Link | https://open.smk.dk/en/artwork/image/KAS2382 |
| Introduced In | [1, 0, 0] |