St Jerome 1500¶

Tags¶
Figural Religious variant full
Parameters¶
| Parameter | Value |
|---|---|
| Image Count | 4 |
| Material Count | 1 |
| Object Count | 1 |
| Triangle Count | 398971 |
| Triangle Count Applied | 199484 |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Depth | 0.19751019775867462 m |
| Height | 0.949997067451477 m |
| Original Depth | 22.0 m |
| Original Height | 95.0 m |
| Original Width | 41.0 m |
| Width | 0.41357481479644775 m |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Country Of Origin | Italy |
| Location Of Origin | 1 locations |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Dated To | 1500 |
| Artwork Content Description | marble relief niche bearded robed Saint Jerome holding book halo flowing drapery |
| Artwork Medium | Marble |
| Artwork Style | Renaissance |
| Artwork Title | Saint Jerome |
| Attributed To | Andrea Bregno |
| Bpy.Data.Version | 4.2.67 |
| Copyright | © 2018- polygoniq xyz s.r.o. |
| License | Royalty Free |
| Mapr Asset Id | 5e8324cf-4717-4090-8b3a-f4b562cdf533 |
| Polygoniq Addon | aesthetiq |
| Source Link | https://open.smk.dk/en/artwork/image/DEP36 |
| Introduced In | [1, 0, 0] |