King David 1530¶

Tags¶
Figural Portrait Religious variant full variant lite
Parameters¶
| Parameter | Value |
|---|---|
| Image Count | 5 |
| Material Count | 1 |
| Object Count | 1 |
| Triangle Count | 64860 |
| Triangle Count Applied | 64860 |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Depth | 0.345329225063324 m |
| Height | 1.3752151727676392 m |
| Original Depth | 35.0 m |
| Original Height | 134.0 m |
| Original Width | 53.0 m |
| Width | 0.5515992641448975 m |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Country Of Origin | Poland |
| Location Of Origin | 1 locations |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Dated To | 1530 |
| Artwork Content Description | marble statue crowned king armor orb cloak standing biblical King David Renaissance |
| Artwork Medium | Stone |
| Artwork Style | Renaissance |
| Artwork Title | King David (?) |
| Attributed To | Bartolommeo Berrecci |
| Bpy.Data.Version | 4.2.67 |
| Copyright | © 2018- polygoniq xyz s.r.o. |
| License | Royalty Free |
| Mapr Asset Id | 2c36f45a-6260-47e2-b9f0-eba4c1a0a4a0 |
| Polygoniq Addon | aesthetiq |
| Source Link | https://muzea.malopolska.pl/en/objects-list/783 |
| Introduced In | [1, 0, 0] |