The Wrestlers 300BCE¶

Tags¶
Artistic Nudity Figural variant full
Parameters¶
| Parameter | Value |
|---|---|
| Image Count | 4 |
| Material Count | 1 |
| Object Count | 1 |
| Triangle Count | 400024 |
| Triangle Count Applied | 200012 |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Depth | 0.7630342245101929 m |
| Height | 0.9549822211265564 m |
| Original Depth | 70.0 m |
| Original Height | 95.5 m |
| Original Width | 117.0 m |
| Width | 1.1696012020111084 m |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Country Of Origin | Greece |
| Location Of Origin | 1 locations |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Dated To | -300 |
| Artwork Content Description | marble sculpture two nude male wrestlers dynamic struggle muscular anatomy classical Hellenistic |
| Artwork Medium | Marble |
| Artwork Title | The Wrestlers |
| Bpy.Data.Version | 4.2.67 |
| Copyright | © 2018- polygoniq xyz s.r.o. |
| License | Royalty Free |
| Mapr Asset Id | af3d2c25-b88f-4f9f-b87f-2ead7b01a6bd |
| Polygoniq Addon | aesthetiq |
| Source Link | https://open.smk.dk/en/artwork/image/KAS403 |
| Introduced In | [1, 0, 0] |