Thalia muse of comedy 200BCE¶

Tags¶
Parameters¶
| Parameter | Value |
|---|---|
| Image Count | 4 |
| Material Count | 1 |
| Object Count | 1 |
| Triangle Count | 400048 |
| Triangle Count Applied | 200024 |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Depth | 0.9706127643585205 m |
| Height | 1.6100914478302002 m |
| Original Depth | 86.5 m |
| Original Height | 161.0 m |
| Original Width | 80.0 m |
| Width | 0.7905933856964111 m |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Country Of Origin | Rome |
| Location Of Origin | 6 locations |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Dated To | -200 |
| Artwork Content Description | white marble seated female muse holding comedy mask draped robes classical sculpture |
| Artwork Medium | Marble |
| Artwork Style | Neoclassicism |
| Artwork Title | Thalia, Muse of Comedy |
| Bpy.Data.Version | 4.2.67 |
| Copyright | © 2018- polygoniq xyz s.r.o. |
| License | Royalty Free |
| Mapr Asset Id | 12a68f5b-d6dd-4714-bc1c-1242f4b40bef |
| Polygoniq Addon | aesthetiq |
| Source Link | https://open.smk.dk/en/artwork/image/KAS35 |
| Introduced In | [1, 0, 0] |