Symplegma 400¶

Tags¶
Parameters¶
| Parameter | Value |
|---|---|
| Image Count | 6 |
| Material Count | 1 |
| Object Count | 1 |
| Triangle Count | 14868 |
| Triangle Count Applied | 14868 |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Depth | 0.2136736661195755 m |
| Height | 0.17823274433612823 m |
| Original Depth | 22.0 m |
| Original Height | 18.0 m |
| Original Width | 18.0 m |
| Width | 0.11241720616817474 m |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Country Of Origin | Peru |
| Location Of Origin | 1 locations |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Dated To | 400 |
| Artwork Content Description | terracotta vessel seated stylized human figure rectangular base incised geometric lines |
| Artwork Medium | Clay |
| Artwork Title | Vessel with a Representation of Symplegma |
| Bpy.Data.Version | 4.2.67 |
| Copyright | © 2018- polygoniq xyz s.r.o. |
| License | Royalty Free |
| Mapr Asset Id | 95ec7255-afcb-4d47-9322-9096f0ba2454 |
| Polygoniq Addon | aesthetiq |
| Source Link | https://muzea.malopolska.pl/en/objects-list/625 |
| Introduced In | [1, 0, 0] |