Right foot of athlete undated¶

Tags¶
Damaged Figural variant full variant lite
Parameters¶
| Parameter | Value |
|---|---|
| Image Count | 4 |
| Material Count | 1 |
| Object Count | 1 |
| Triangle Count | 199976 |
| Triangle Count Applied | 49994 |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Depth | 0.16907718777656555 m |
| Height | 0.19995447993278503 m |
| Original Depth | 34.0 m |
| Original Height | 20.0 m |
| Original Width | 16.0 m |
| Width | 0.36015430092811584 m |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Country Of Origin | Greece |
| Location Of Origin | 1 locations |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Dated To | 0 |
| Artwork Content Description | right foot sculpture, athlete, marble plaster cast, anatomical study, pedestal, classical fragment |
| Artwork Medium | Bronze |
| Artwork Style | Neoclassicism |
| Artwork Title | Right Foot of an Athlete |
| Bpy.Data.Version | 4.2.67 |
| Copyright | © 2018- polygoniq xyz s.r.o. |
| License | Royalty Free |
| Mapr Asset Id | 4eb2748c-bbd1-438a-be82-c0927b3e9d41 |
| Polygoniq Addon | aesthetiq |
| Source Link | https://open.smk.dk/en/artwork/image/KAS27 |
| Introduced In | [1, 0, 0] |