Replica of Young Centaur 120¶

Tags¶
Animal Artistic Nudity Figural variant full variant lite
Parameters¶
| Parameter | Value |
|---|---|
| Image Count | 7 |
| Material Count | 1 |
| Object Count | 1 |
| Triangle Count | 50108 |
| Triangle Count Applied | 50108 |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Depth | 0.23892486095428467 m |
| Height | 0.3400000035762787 m |
| Original Depth | 12.5 m |
| Original Height | 34.0 m |
| Original Width | 25.0 m |
| Width | 0.1385316103696823 m |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Country Of Origin | Rome |
| Location Of Origin | 6 locations |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Dated To | 120 |
| Artwork Content Description | bronze centaur statue, smiling young centaur, raised right arm, horse body, human torso, plinth |
| Artwork Medium | Bronze |
| Artwork Title | Young Centaur (Smiling Centaur) |
| Bpy.Data.Version | 4.2.67 |
| Copyright | © 2018- polygoniq xyz s.r.o. |
| License | Royalty Free |
| Mapr Asset Id | b51ec05b-79e6-4cb9-aa6e-31b92046f759 |
| Polygoniq Addon | aesthetiq |
| Source Link | https://muzea.malopolska.pl/en/objects-list/1260 |
| Introduced In | [1, 0, 0] |