Pseudo Seneca 200BCE¶

Tags¶
Parameters¶
| Parameter | Value |
|---|---|
| Image Count | 4 |
| Material Count | 1 |
| Object Count | 1 |
| Triangle Count | 375442 |
| Triangle Count Applied | 123895 |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Depth | 0.46998023986816406 m |
| Height | 0.8089884519577026 m |
| Original Height | 47.0 m |
| Width | 0.4338250160217285 m |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Country Of Origin | Rome |
| Location Of Origin | 6 locations |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Dated To | -200 |
| Artwork Content Description | white marble bust elderly bearded man Roman-style portrait pedestal |
| Artwork Medium | Bronze |
| Artwork Title | Pseudo-Seneca (Bust of an Elderly Man formerly identified as Seneca) |
| Bpy.Data.Version | 4.2.67 |
| Copyright | © 2018- polygoniq xyz s.r.o. |
| License | Royalty Free |
| Mapr Asset Id | 96fd4a29-0808-4193-a2fa-0236790fd787 |
| Polygoniq Addon | aesthetiq |
| Source Link | https://open.smk.dk/en/artwork/image/KAS94 |
| Introduced In | [1, 0, 0] |