Princess Merytaten 1350BCE¶

Tags¶
Parameters¶
| Parameter | Value |
|---|---|
| Image Count | 6 |
| Material Count | 1 |
| Object Count | 1 |
| Triangle Count | 199994 |
| Triangle Count Applied | 99996 |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Depth | 0.3447473645210266 m |
| Height | 0.6213755011558533 m |
| Original Height | 11.0 m |
| Width | 0.2693270444869995 m |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Country Of Origin | Egypt |
| Location Of Origin | 1 locations |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Dated To | -1350 |
| Artwork Content Description | Ancient Egyptian princess head bust Meritaten stylized face pedestal |
| Artwork Medium | Stone |
| Artwork Title | Head of Princess Merytaten (Meritaten) |
| Bpy.Data.Version | 4.2.67 |
| Copyright | © 2018- polygoniq xyz s.r.o. |
| License | Royalty Free |
| Mapr Asset Id | 966ab46e-d363-41ef-b482-394ec29d74c3 |
| Polygoniq Addon | aesthetiq |
| Source Link | https://open.smk.dk/en/artwork/image/KAS2227 |
| Introduced In | [1, 0, 0] |