Minverva Giustiniani 400BCE¶

Tags¶
Figural Religious variant full
Parameters¶
| Parameter | Value |
|---|---|
| Image Count | 4 |
| Material Count | 1 |
| Object Count | 1 |
| Triangle Count | 400024 |
| Triangle Count Applied | 200012 |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Depth | 0.6163887977600098 m |
| Height | 2.190054416656494 m |
| Original Depth | 65.0 m |
| Original Height | 219.0 m |
| Original Width | 93.0 m |
| Width | 0.9079549908638 m |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Country Of Origin | Greece |
| Location Of Origin | 1 locations |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Dated To | -400 |
| Artwork Content Description | marble statue Athena Minerva helmet spear draped robe serpent base classical Greek |
| Artwork Medium | Marble |
| Artwork Title | Athena or Minerva Giustiniani |
| Bpy.Data.Version | 4.2.67 |
| Copyright | © 2018- polygoniq xyz s.r.o. |
| License | Royalty Free |
| Mapr Asset Id | 57179fd7-bfd9-4875-8051-f5403f4496b1 |
| Polygoniq Addon | aesthetiq |
| Source Link | https://open.smk.dk/en/artwork/image/KAS255 |
| Introduced In | [1, 0, 0] |