Menippus 300BCE¶

Tags¶
Parameters¶
| Parameter | Value |
|---|---|
| Image Count | 4 |
| Material Count | 1 |
| Object Count | 1 |
| Triangle Count | 400013 |
| Triangle Count Applied | 200005 |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Depth | 0.6423565149307251 m |
| Height | 1.8499969244003296 m |
| Original Depth | 63.0 m |
| Original Height | 185.0 m |
| Original Width | 82.5 m |
| Width | 0.8367494940757751 m |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Country Of Origin | Greece |
| Location Of Origin | 1 locations |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Dated To | -300 |
| Artwork Content Description | marble statue bearded philosopher draped robe barefoot standing classical |
| Artwork Medium | Marble |
| Artwork Title | Portrait of a philosopher, possibly the Greek cynic and satirist Menippus? |
| Bpy.Data.Version | 4.2.67 |
| Copyright | © 2018- polygoniq xyz s.r.o. |
| License | Royalty Free |
| Mapr Asset Id | 574bc913-e4e2-42cd-9b4c-264a92aeac21 |
| Polygoniq Addon | aesthetiq |
| Source Link | https://open.smk.dk/en/artwork/image/KAS240 |
| Introduced In | [1, 0, 0] |