Memnon 170¶

Tags¶
Parameters¶
| Parameter | Value |
|---|---|
| Image Count | 4 |
| Material Count | 1 |
| Object Count | 1 |
| Triangle Count | 253432 |
| Triangle Count Applied | 126716 |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Depth | 0.22302842140197754 m |
| Height | 0.45084869861602783 m |
| Original Height | 45.0 m |
| Width | 0.18629977107048035 m |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Country Of Origin | Rome |
| Location Of Origin | 6 locations |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Dated To | 170 |
| Artwork Content Description | marble bust male head classical Roman pedestal weathered damaged |
| Artwork Medium | Marble |
| Artwork Title | Memnon |
| Bpy.Data.Version | 4.2.67 |
| Copyright | © 2018- polygoniq xyz s.r.o. |
| License | Royalty Free |
| Mapr Asset Id | 05519f93-b218-4cc5-b341-e4643ac5a166 |
| Polygoniq Addon | aesthetiq |
| Source Link | https://open.smk.dk/en/artwork/image/KAS969 |
| Introduced In | [1, 0, 0] |