Maya and Merit 1295BCE¶

Tags¶
Figural variant full variant lite
Parameters¶
| Parameter | Value |
|---|---|
| Image Count | 5 |
| Material Count | 1 |
| Object Count | 1 |
| Triangle Count | 99875 |
| Triangle Count Applied | 99875 |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Depth | 1.2444202899932861 m |
| Height | 1.5798580646514893 m |
| Original Height | 158.0 m |
| Width | 0.9939121603965759 m |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Country Of Origin | Egypt |
| Location Of Origin | 1 locations |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Dated To | -1295 |
| Artwork Content Description | Ancient Egyptian seated double statue, male female pair, stone, frontal pose, stylized features |
| Artwork Medium | Stone |
| Artwork Title | Maya and Merit |
| Bpy.Data.Version | 4.2.67 |
| Copyright | © 2018- polygoniq xyz s.r.o. |
| License | Royalty Free |
| Mapr Asset Id | 89fdd219-c353-4795-b59f-01299acb1aaa |
| Polygoniq Addon | aesthetiq |
| Source Link | https://sketchfab.com/3d-models/beeld-van-maya-en-merit-f2d7a014141841d99f16ccb4cc404326 |
| Introduced In | [1, 0, 0] |