Lying wounded warrior 500BCE¶

Tags¶
Artistic Nudity Figural variant full variant lite
Parameters¶
| Parameter | Value |
|---|---|
| Image Count | 4 |
| Material Count | 1 |
| Object Count | 1 |
| Triangle Count | 400024 |
| Triangle Count Applied | 200012 |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Depth | 0.5869362354278564 m |
| Height | 0.47462546825408936 m |
| Original Height | 48.0 m |
| Width | 1.4248337745666504 m |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Country Of Origin | Greece |
| Location Of Origin | 1 locations |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Dated To | -500 |
| Artwork Content Description | reclining nude male wounded warrior marble sculpture classical Greek pose |
| Artwork Medium | Marble |
| Artwork Title | Lying Wounded Warrior |
| Bpy.Data.Version | 4.2.67 |
| Copyright | © 2018- polygoniq xyz s.r.o. |
| License | Royalty Free |
| Mapr Asset Id | d606f33f-8a6b-4456-89c1-d7b4c6777405 |
| Polygoniq Addon | aesthetiq |
| Source Link | https://open.smk.dk/en/artwork/image/KAS2123 |
| Introduced In | [1, 0, 0] |