Lying warrior Patroclus 500BCE¶

Tags¶
Artistic Nudity Figural variant full variant lite
Parameters¶
| Parameter | Value |
|---|---|
| Image Count | 4 |
| Material Count | 1 |
| Object Count | 1 |
| Triangle Count | 400023 |
| Triangle Count Applied | 200011 |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Depth | 0.6050360798835754 m |
| Height | 0.8427492380142212 m |
| Original Height | 60.5 m |
| Width | 2.230923891067505 m |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Country Of Origin | Greece |
| Location Of Origin | 1 locations |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Dated To | -500 |
| Artwork Content Description | reclining nude male warrior, marble sculpture, archaic Greek, muscular anatomy, left arm supporting |
| Artwork Medium | Marble |
| Artwork Title | Lying Warrior (Patroclus) |
| Bpy.Data.Version | 4.2.67 |
| Copyright | © 2018- polygoniq xyz s.r.o. |
| License | Royalty Free |
| Mapr Asset Id | 1dcc0edb-14da-4e38-8c11-b404761927f7 |
| Polygoniq Addon | aesthetiq |
| Source Link | https://open.smk.dk/en/artwork/image/KAS2127 |
| Introduced In | [1, 0, 0] |