Kneeling warrior 500BCE¶

Tags¶
Artistic Nudity Figural variant full
Parameters¶
| Parameter | Value |
|---|---|
| Image Count | 4 |
| Material Count | 1 |
| Object Count | 1 |
| Triangle Count | 200020 |
| Triangle Count Applied | 100010 |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Depth | 0.5827443599700928 m |
| Height | 0.9100595712661743 m |
| Original Height | 91.0 m |
| Width | 1.0370863676071167 m |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Country Of Origin | Greece |
| Location Of Origin | 1 locations |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Dated To | -500 |
| Artwork Content Description | marble kneeling warrior nude helmet muscular male dynamic pose rectangular base archaic greek |
| Artwork Medium | Marble |
| Artwork Title | Kneeling Warrior |
| Bpy.Data.Version | 4.2.67 |
| Copyright | © 2018- polygoniq xyz s.r.o. |
| License | Royalty Free |
| Mapr Asset Id | 280f9bbd-e117-455c-8f40-98a5b00b1ed2 |
| Polygoniq Addon | aesthetiq |
| Source Link | https://open.smk.dk/en/artwork/image/KAS2124 |
| Introduced In | [1, 0, 0] |