Kneeling archer 500BCE¶

Tags¶
Artistic Nudity Figural variant full
Parameters¶
| Parameter | Value |
|---|---|
| Image Count | 4 |
| Material Count | 1 |
| Object Count | 1 |
| Triangle Count | 400006 |
| Triangle Count Applied | 200002 |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Depth | 1.072113275527954 m |
| Height | 0.8448879718780518 m |
| Original Height | 84.5 m |
| Width | 0.5089991092681885 m |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Country Of Origin | Greece |
| Location Of Origin | 1 locations |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Dated To | -500 |
| Artwork Content Description | male nude kneeling archer bow poised one-knee rectangular base marble sculpture |
| Artwork Medium | Marble |
| Artwork Title | Kneeling Archer |
| Bpy.Data.Version | 4.2.67 |
| Copyright | © 2018- polygoniq xyz s.r.o. |
| License | Royalty Free |
| Mapr Asset Id | 1f76ca83-43bf-4d0d-829e-014d536e779e |
| Polygoniq Addon | aesthetiq |
| Source Link | https://open.smk.dk/en/artwork/image/KAS2131 |
| Introduced In | [1, 0, 0] |