Homer 800BCE¶

Tags¶
Parameters¶
| Parameter | Value |
|---|---|
| Image Count | 6 |
| Material Count | 1 |
| Object Count | 1 |
| Triangle Count | 199947 |
| Triangle Count Applied | 99973 |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Depth | 0.2399311363697052 m |
| Height | 0.4899885654449463 m |
| Original Height | 49.0 m |
| Original Width | 23.0 m |
| Width | 0.2338353991508484 m |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Country Of Origin | Greece |
| Location Of Origin | 1 locations |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Dated To | -800 |
| Artwork Content Description | marble bust bearded blind ancient Greek poet Homer pedestal |
| Artwork Medium | Marble |
| Artwork Title | Homer |
| Bpy.Data.Version | 4.2.67 |
| Copyright | © 2018- polygoniq xyz s.r.o. |
| License | Royalty Free |
| Mapr Asset Id | b941b4cb-0a58-47fe-adc5-7748d8e058c5 |
| Polygoniq Addon | aesthetiq |
| Source Link | https://open.smk.dk/en/artwork/image/KAS2237 |
| Introduced In | [1, 0, 0] |