Dying Niobid 430BCE¶

Tags¶
Artistic Nudity Figural variant full
Parameters¶
| Parameter | Value |
|---|---|
| Image Count | 4 |
| Material Count | 1 |
| Object Count | 1 |
| Triangle Count | 200006 |
| Triangle Count Applied | 200006 |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Depth | 0.4055978059768677 m |
| Height | 1.4950412511825562 m |
| Original Depth | 41.0 m |
| Original Height | 149.5 m |
| Original Width | 97.0 m |
| Width | 0.9637021422386169 m |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Country Of Origin | Greece |
| Location Of Origin | 1 locations |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Dated To | -430 |
| Artwork Content Description | marble female nude kneeling drapery cascade arm raised head tilted dying Niobid |
| Artwork Medium | Marble |
| Artwork Title | Dying Niobid |
| Bpy.Data.Version | 4.2.67 |
| Copyright | © 2018- polygoniq xyz s.r.o. |
| License | Royalty Free |
| Mapr Asset Id | f17f54b8-31a8-4f03-9fb7-a0e2cc70f987 |
| Polygoniq Addon | aesthetiq |
| Source Link | https://open.smk.dk/en/artwork/image/KAS2051 |
| Introduced In | [1, 0, 0] |