Cast of Dancing Satyr 100¶

Tags¶
Artistic Nudity Figural variant full variant lite
Parameters¶
| Parameter | Value |
|---|---|
| Image Count | 5 |
| Material Count | 1 |
| Object Count | 1 |
| Triangle Count | 26836 |
| Triangle Count Applied | 26836 |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Depth | 0.5082124471664429 m |
| Height | 1.4088159799575806 m |
| Original Height | 139.0 m |
| Original Width | 139.0 m |
| Width | 0.8881057500839233 m |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Country Of Origin | Greece |
| Location Of Origin | 1 locations |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Dated To | 100 |
| Artwork Content Description | plaster cast ancient Dancing Satyr male nude dynamic dancing pose raised arm balanced toe base |
| Artwork Medium | Plaster |
| Artwork Title | Plaster cast of an ancient sculpture – Dancing Satyr |
| Bpy.Data.Version | 4.2.67 |
| Copyright | © 2018- polygoniq xyz s.r.o. |
| License | Royalty Free |
| Mapr Asset Id | e916206a-c8ee-4454-8476-57e93f3da5c3 |
| Polygoniq Addon | aesthetiq |
| Source Link | https://muzea.malopolska.pl/en/objects-list/2274 |
| Introduced In | [1, 0, 0] |