Belvedere Torso 100BCE¶

Tags¶
Artistic Nudity Damaged Figural variant full variant lite
Parameters¶
| Parameter | Value |
|---|---|
| Image Count | 4 |
| Material Count | 1 |
| Object Count | 1 |
| Triangle Count | 400036 |
| Triangle Count Applied | 200018 |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Depth | 0.8943353891372681 m |
| Height | 1.2199828624725342 m |
| Original Depth | 90.0 m |
| Original Height | 122.0 m |
| Original Width | 79.0 m |
| Width | 0.8036180734634399 m |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Country Of Origin | Greece |
| Location Of Origin | 1 locations |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Dated To | -100 |
| Artwork Content Description | Marble male torso, ancient, broken limbs, missing head, muscular anatomy, fragmentary |
| Artwork Medium | Marble |
| Artwork Title | Belvedere Torso |
| Bpy.Data.Version | 4.2.67 |
| Copyright | © 2018- polygoniq xyz s.r.o. |
| License | Royalty Free |
| Mapr Asset Id | a252a6c0-3a0f-431a-bdae-0c6ef5b6b766 |
| Polygoniq Addon | aesthetiq |
| Source Link | https://open.smk.dk/en/artwork/image/KAS402 |
| Introduced In | [1, 0, 0] |