Panicum virgatum E spring¶

Tags¶
Parameters¶
| Parameter | Value |
|---|---|
| Image Count | 2 |
| Material Count | 1 |
| Object Count | 1 |
| Triangle Count | 61360 |
| Triangle Count Applied | 61360 |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Depth | 1.417710542678833 m |
| Height | 1.7098910808563232 m |
| Width | 1.319132685661316 m |
| Parameter | Value |
|---|---|
| All Observations | 112 locations |
| Native Observations | 58 locations |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Class | Liliopsida |
| Family | Poaceae |
| Genus | Panicum |
| Order | Poales |
| Species | Panicum virgatum |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Class En | Monocots |
| Family En | Grasses |
| Genus En | Panicgrasses |
| Order En | Grasses, sedges, cattails, and allies |
| Species En | Switchgrass |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Bpy.Data.Version | 4.2.67 |
| Bq Animation Type | Wind-Tree |
| Copyright | © 2018- polygoniq xyz s.r.o. |
| License | Royalty Free |
| Mapr Asset Id | 0b4319a4-0454-4ecd-a25e-0a0144edde1d |
| Polygoniq Addon | botaniq |
| Introduced In | [7, 2, 0] |